Редакційна політика

Social Transformation group = Stgroup = Група соціальної трансформації досліджує конфлікти, радикальні та екстремістські рухи.

Конфлікти мають в своїй основі об’єктивні та суб’єктивні чинники. Вони не можуть зникнути у магічний спосіб, але можуть бути трансформовані в форми, відносно конструктивні та безпечні для їх учасників. Наше завдання – знайти оптимальні шляхи цієї трансформації, виходячи з наукових методів.

Радикальні та екстремістські рухи є активними учасниками кожного відомого нам насильницького конфлікту. Радикалізм є посиленим проявом ідей та практик, що виникають в суспільстві за нормальних умов. Екстремізм є запереченням норми, що проявляється як порушення норм міжнародного права, формуванням загроз для людської безпеки. Наше наступне завдання – дослідити радикалізацію на тлі нормальної соціальної поведінки, а також розмежувати радикалізм з екстремізмом, за ознакою наявності або відсутності протиправних дій. Локальна соціальна норма може бути надто сприятливою для формування окремих форм екстремізму, і в той же час надто обмежуючою щодо інших, радикальних форм.

 

1
Матеріали сайту створюються і поширюються у відповідності до принципу свободи вираження поглядів, гарантованого ст.34 Конституції України, національним та міжнародним законодавством. Ми розділяємо факти і оціночні судження, і приймаємо на себе лише функції, властиві науковцям. Тобто систематичне збирання даних, їх впорядкування та інтерпретацію. Те, що ми стверджуємо, безпосередньо базується на фактах, або виводиться з них в аналітичний спосіб.
2
Кожній людині властиво формулювати своє ставлення до фактів і висловлювати оціночні судження. Пост-правда в нашій картині світу є відразливою; це оціночне судження. І шкідливою; шкідливість можна довести. Але також варто зважати на поширеність пост-правди в медіях. Якщо ми просто заплющимо очі на певне явище, воно навряд від того зникне. Ліками від пост-правди є інформація, що спирається на факти.
3
Основними видами публікацій сайту є новини, аналітика і наукпоп. Частина новин передруковується із зазначенням їх походження. Інша частина новин створюється авторами на підставі доведених фактів; це співвідношення може мінятись. В нас є свої надійні фільтри, які дозволяють пересвідчитись у достовірності новин. Ми друкуємо аналітику, створену авторами для сайту, а також авторські розробки минулих років, які ми вважаємо особливо важливими для розуміння ситуації. Аналітика містить багато літер, і розрахована на фахівців, що мають звичку до читання складних текстів. Наукпоп орієнтовано на ширшу аудиторію; в цьому випадку матеріал подається простішою мовою, але спрощення мають бути коректними. Конспірологія (тм) є допоміжним розділом сайту, присвяченим не-новинам маніпулявного наративу. На новинах конспірології (тм) ставиться відповідна позначка, аби читачі випадково не переплутали матеріал із власне новинами. Цей розділ потрібний для розуміння ідеологій досліджуваних груп.
4
Закриті і відкриті матеріали. Частина матеріалів є відкритою, інша частина доступна тільки користувачам, які оформили підписку. Закрита аналітика потребує значних зусиль на її створення. Це витрати часу та розумових зусиль авторів, що мають високу кваліфікацію і унікальний досвід. Це також кошти на проведення польових досліджень. Якщо ви хочете читати цей контент, будь ласка підтримайте сайт фінансово.
5
Ми вітаємо розширення кола авторів за трьома основними напрямками: новини, аналітика і наукпоп, а також допоміжним, конспірологічним. Більш або менш бажана тематика регулярно вточнюється редакцією. Автор або авторка, що пише для нас, має бути фахівцем із відповідного кола питань, що доводиться профільною освітою і (або) досвідом роботи. Ми насамперед дотримуємось принципу фаховості. Якщо ви пишете грамотно, але не дуже красиво стилістично, стиль можна поправити із дотриманням авторського права. Якщо ж ви пишете красиво, але без достатнього знання відповідної матчастини, то вибачте... Псевдоекспертів невизначено широкого профіля, універсальних розмоляючих голів на всі випадки, у нас не буде... Текст не має бути перевантаженим спеціальною термінологією або фаховим сленгом. Значення термінів та інших маловживаних слів, необхідних для коректного викладення матеріалу, має пояснюватись. Основним форматом аналітики і наукпопу є лонгрід, тобто відносно довгий текст, від 5000 до 20000 знаків. До тексту має додаватись його скорочена форма, до 500 знаків, і ілюстрації в достатній для розміщення на сайті якості. Якщо ж основна суть висловлювання не вміщується в 500 знаків, чи є там взагалі якась суть? Ми не толеруємо лженауку. Більш того, вважаємо її одною із серйозних інформаційних загроз для людської та національної безпеки. Споживання продуктів лженауки робить людей вразливими як до шахрайства звичайного, так і до шахрайства великого та добре організованого, в тому числі політичного. Розрізнення наукпопа і лженауки буде довірено нашим профільним експертам. Якщо питання цікаве, але відповідного фахівця нам бракує, будемо шукати та зрештою знайдемо.
6
Матеріали, що являють собою консолідовану думку редакції, позначаються як редакційні. Якщо ж погляди автора співпадають з нашими частково, матеріал розміщується із відповідною позначкою. Висловлене є особистими поглядами автора, за які редакція не несе відповідальності. Ми можемо це друкувати, оскільки крім свободи вираження поглядів поважаємо також і різноманіття. Однак право не дорівнює обов'язку. Редакція не розміщає матеріали, зміст яких порушує законодавство України (п.1), і (або) суперечить висловленому в інших розділах редакційної політики