(Не)мертві. Дєди, що воювали та жахливі матері

(Не)мертві. Дєди, що воювали та жахливі матері
Якщо ви жили в СРСР, то маєте якесь уявлення про російську культуру. Якщо ви там не жили, то все одно склали про неї якесь уявлення. Бажаючим дивитись поверхнево показували щось одне, бажаючі копати глибше могли на додачу накопати дещо інше. Кожна культура має свої фігури замовчування. Те, що призначено для внутрішніх споживачів, і не дуже охоче демонструється назовні. Але і не приховується. Бо в наші часи приховати те, що знають більше двох людей, нереально. Отже, трохи доповнимо стандартні фігури мовлення, спрямовані назовні. І зосередимось на тому, що наші любі стратегічні опоненти обговорюють між собою, у вузькому колі втаємничених. В Ізборський клуб простих людей не запрошують.
Дєди, що воювали, це не реальні фізичні особи, а щось на взірець духів предків, які втілюють загальну ідею мілітаризму. Іноді захисту своєї території, а іноді загарбання чужої. Дійти до Берліна вони мали не тому, що німецько-фашистські загарбники віроломно без оголошення війни напали на СРСР раніше, ніж СРСР почав спеціальну воєнну операцію проти Райха на території Польщі і Румунії. А тому що в них була технічна можливість дійти до Берліна. Якби Райх не напав першим, вони б це зробили трохи швидше. Однак жодна міфологія не буває одностатевою. Навіть там, де зафіксовано дуже токсичну патріархальну маскулинність, жінки відіграють свою важливу асиметричну роль. Отже,

… дєдовоєвали теж мають жіночий відповідник. Можливо, це унікальні для російського православія спільноти жон-мироносиць? Жінки, що засвідчили розп’яття Христа, або ж аналогічні дії ворогів. Але сучасні жони-мироносиці існують в реалі. Так само, як, наприклад, історичні реконструктори Першої Світової, включно з Гіркіним. Тут має бути хтось ближчий до міфологічного виміру буття. Втілення архетипу Жахливої Матері, або ж хтонічного жіночого начала. Наприклад, індійська Калі, богиня-руйнівниця. Або велетка Хель із скандинавської міфології, володарка одного з нижніх світів (англ. Hell походить саме від її імені). Хель була дуже красивою спереду, але контрастно потворною виглядала її задня частина, гнила і поїдена хробаками. Або давня слов’янська богиня Мокош, мати мертвих, про яку не збереглось достовірних свідчень. Оскільки адепти її культу не вели письмової документації.

А хто ж в сучасній Московії може нам дати підказку? Можливо, відвертіше за інших висловився Дугін. Последняя судьба плоти, фосфорисцентной, разлагающейся, сладко воняющей человеческой телесности открывается в бою и особенно после боя как наглядный урок практического богословия. Современный человек упустил из виду свои корни, стадии своего происхождения, искренне поверил, что его форма была всегда, что он сам себе творец. Он забыл о том, что ему предшествовало — прах земли, и к чему он возвратится — к праху земли. (Война – наша мать, сайт Ізборського клубу, 2016). Хоча автор ховається за авторитет німецького філософа Юнгера, це його персональне доповнення. Воно досить відверте. Не обов’язково мати диплом із психології, щоб відчути в цьому уривку персональний кайф некрофіла. Який, можливо, за сумісництвом є мазохістом або копрофагом. Хоча з наведеного уривка цього не слідує; варто дослідити трохи більший корпус текстів. Звісно, коли Дугін говорить про збочення, маємо йому вірити. Бо він заснував центр консервативних студій при МГУ ім. Ломоносова, і певний час справляв вплив на державну політику найвищого рівня.

Ідеолог консерватизму здорової людини Роджер Скрутон, чия книга недавно вийшла в українському перекладі, вважав консерватизм соціальним контрактом нині живих людей з померлими, які були носіями традиції в минулому, і наступними генераціями, до яких перейде обов’язок цю традицію зберегти. Ця ідея резонує із поглядами частини українців; тут згадується Шевченко, який звертався до мертвих, і живих, і ненароджених. Консерватизм нездорової людини, зокрема, некрофіла, виключає із суспільної угоди і ненароджених, і частину живих, що з певних причин не мають права голосу. Їхня версія консерватизму виключає майбутнє, що суттєво відрізняється від минулого. Це таке собі обрізане колесо Сансари, обертання якого не виносить учасників процесу за межі залізної доби. Дурна нескінченість повторюваних ситуацій, що здаються пацієнту безвихідними.  

Чому раділи деякі старші жінки з Криму, які в 2014 році вважали себе не окупованими, а звільненими? Я мечтала умереть в России (с). Тобто – не мати більшу пенсію, не їсти млинці з чорним кав’яром щонеділі, не переселитись в новий розписний тєрєм. А саме правильно померти. Що з цього приводу думають діти, або онуки – в них не питали. Головне - бабцю було врятовано для верхнього світу. Інша визволена старша товаришка з’являється на Харківщині в 2022 році, і вона несе червоний прапор! Мало що викликало таке пожвавлення в окупантів. Це не якийсь фальшований референдум, а символічне підтвердження важливості процесу. Одна бабця з прапором, яка вчасно потрапляє в кадр, для підйому морального духу окупантів переважить взвод ЗСУ, який наступного дня наробить в них же багато дірок, несумісних із життям. Що вона при тому думала, і кого готувалась вітати у власному віртуальному світі? Какая разніца… Також не важливо, скільки старших жінок, що пам’ятають СРСР, тихо ненавиділи цей спосіб життя і раділи поваленню совітських ідолів . Дєди, ось ваші баби. Їх повернули. 

Бабушка с флагом - купить недорого | AliExpress
Скріншот автора

Архетипічна Жахлива Мати не народжує, а вбиває власноруч, або відправляє своїх дітей на смерть. Іноді її безрозмірна вагіна забирає життя через реверсне народження. Іноді вона народжує дещо відмінне від дитини. Наприклад, червоний прапор, автомат АК-47, або ікону з зображенням Сталіна. В міфологічному вимірі діють інші закони, ніж у фізичній реальності. В текстах носіїв хтонічного некрокульту ми відстежуємо перебільшення ролі страждання в житті людини, недооцінку позитивних подій і позитивних стосунків. Потяг до смерті проявляє себе як необхідний наслідок втоми від життя в безблагодатному срединному світі (Явь). Але замість благословенного верхнього світу (Правь), пацієнт ризикує ще за життя опинитись в пекельному нижньому (Навь). І побачити зблизька нижню частину спини велетки Хель...