Social Transformation
Sentinel
Established: 2020 | Published: Quarterly
Editorial Board
Editor-in-Chief: Viktor Pushkar
Social Transformation Group, Taras Shevchenko National University of Kyiv, Kyiv, Ukraine
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57219606673
e-mail: pushkarua@gmail.com
Associate Scientific Editor: Yuriy Kostyuchenko
Social Transformation Group, Scientific Centre for Aerospace Research of the Earth, National Academy of Sciences of Ukraine, Kyiv, Ukraine,
https://orcid.org/0000-0001-5916-5916
e-mail: yuiry.v.kostyuchenko@gmail.com
Technical Editor: Olga Malysheva
Social Transformation Group, Kyiv, Ukraine,
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57219607371
e-mail: obmalysheva@gmail.com
Редакційна колегія
Головний редактор:
Віктор Пушкар
Група соціальних трансформацій, Національний Університет імені Тараса Шевченка, Київ, Україна
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57219606673
e-mail: pushkarua@gmail.com
Асоційований науковий редактор:
Юрій Костюченко
Група соціальних трансформацій, Науковий Центр Аерокосмічних Досліджень Землі, Національна Академія Наук України, Київ, Україна
https://orcid.org/0000-0001-5916-5916
e-mail: yuiry.v.kostyuchenko@gmail.com
Технічний редактор:
Ольга Малишева
Група соціальних трансформацій, Київ, Україна
https://www.scopus.com/authid/detail.uri?authorId=57219607371
e-mail: obmalysheva@gmail.com
Description
Social Transformation Sentinel is published by the Social Transformation Group, an independent analytical group supporting the interdisciplinary and cross-sectoral research in the field of social and cultural anthropology and social psychology, intend to form sustainable feedbacks and individualized response to crisis threats in dynamic social environments.
Topics Covered
- Crisis Anthropology
- Social Anthropology
- Political Sciences
- Identity & Conflicts
- Data Sciences: Big Data, Complex &
- Multi-Agent Systems
- Communications, Crisis Response and Management
- Social Engineering
- Behavior Studies
- Terrorism & Cyberterrorism
Mission and Scope
Our audience is varied social groups and communities under current transformations with deep post-imperial traumas, so highly vulnerable toward conflicts and violence. Social Transformation Sentinelpublishing text in Ukrainian, English, and Russian.
Privacy Policy
Опис видання
Social Transformation Sentinel (Вартовий Соціальної Трансформації) являє собою щоквартальне видання, присвячене поточним подіям та аналітиці у галузі кризової антропології, соціальної писхології, культури, політики і конфліктів. Social Transformation Sentinel допомагає зрозуміти складні глобальні проблеми, як вони проявляються на різних рівнях локального контексту, залишаючись незалежним та безстороннім
Social Transformation Sentinel публікується Social Transformation Group (Групою Соціальних Трансформацій), незалежною аналітичною групою, що проводить міждисциплінарні та крос-секторальні дослідження в галузі культурної та соціальної антропології, соціальної психології, і має на меті налагодити сталі зворотні зв’язки та індівідуалізовані відповіді на кризові загрози в динамічних соціальних середовищах.
Тематика видання:
- Кризова Антропологія
- Соціальна Антропологія
- Політична Наука
- Ідентичності і Конфлікти
- Наука про Дані (Data Science): Великі Дані, Комплексні та Мультиагентні Системи
- Комунікації, Кризовий Менеджмент
- Соціальна Інженерія
- Когнітивна та Поведінкова Наука
- Тероризм та Кібер-тероризм
Місія та сфера дії
Ми маємо на меті поширювати знання та підвищувати рівень інформованості своєї аудиторії з метою ухвалення нею більш науково інформованих рішень. Ми створюємо додатковий інтелектуальний ресурс, потрібний для практичної дії
Наша аудиторія включає різні соціальні групи та спільноти, які перебувають в процесах трансформації, з глибокими пост-імперськими травмами, що викликає додаткові вразливості стосовно конфліктів і насильства.
Мови
Ми публікуємо матеріали українською і англійською. Також розглядаємо опцію публікувати частину матеріалів російською.
Політика приватності
Social Transformation Sentinel поводиться з персональними даними користувачів із належною повагою. Вся інформація, яку ви поділяєте з нами, буде зберігатись у безпечний спосіб і використовуватись лише з метою надання найкращого можливого сервісу. Ми зобов’язуємось не передавати ці дані будь-яким іншим організаціям.
2022
Volume 3 (2022), Issue 2 (Apr-June)
Війна є одним з найрадикальніших шляхів соціальних трансформацій, вона швидко і докорінно змінює суспільства.
В деяких випадках викликані війною соціальні трансформації призводять до потужної, і іноді незворотної соціальної деградації, наприклад, коли переважно замкнені спільноти обирають за найпростіший шлях адаптації до екстремальних кризових навантажень формування «кола насильства». Тоді не тільки всі соціальні відносини і соціальні комунікації, але і сама структура і функціонал спільнот зазнають спотворень і починають працювати лише і виключно на відтворення поведінкової моделі насильства, зазвичай, в найархаїчніших формах. Швидкий і драматичний занепад державних інституцій, архаїзація інституцій соціальних, кластеризація і радикалізація – це те, що за таких умов ми можемо спостерігати в регіонах, спотворених війною, наприклад, в деяких країнах Центральної Азії та Середнього Сходу.
Війна є потужним викликом, викликом політичним, економічним, технологічним, цивільним і соціальним. І щоб адекватно відповісти на цей комплекс взаємопов’язаних викликів, суспільству треба бути не лише поінформованим, але і озброєним адекватним сучасним методичним апаратом, що дозволяє аналізувати інформацію і ухвалювати продуктивні колективні рішення.
Сьогодні науковці Social Transformation Group бачать свою місію в інформуванні суспільства щодо поточних змін, небезпек і ризиків. Ми сприяємо формуванню нового суспільного дискурсу, актуальних репрезентацій реальності, базованих на ґрунтовних, доказових судженнях, що підлягають раціональному аналізу. Ми не можемо зупинити інформаційну навалу псевдо-експертних висловлювань, які лише дезорієнтують суспільство. Але можемо запропонувати міждисциплінарний науковий підхід до ряду важливих проблем, що спирається на наше локальне знання та досвід у поєднанні із визнаними в світі теоріями.
Ми здатні докластись до найшвидшої розробки відповідного методичного інструментарію для аналізу викликаних війною соціальних трансформацій, мінімізації відповідних загроз та ризиків.
Редакція Social Transformation Sentinel
Volume 3 (2022), Issue 1 (Jun-Mar)
Шановні друзі і колеги! Починаючи з 2014 всі ми, різними засобами і у різні способи досліджували новітні конфлікти і зокрема, поточний етап російсько-української війни, зокрема, конфлікт на Донбасі. Ми розробили відповідну методологію, набори методик, засоби і інструменти, сформували дослідницькі мережі для вивчення кризових соціальних явищ і процесів, спрямованих на визначення рушіїв насильницької поведінки, радикалізму і агресії. Багато сил ми доклали до вивчення нелюдського експерименту з ворожого соціального конструювання під назвами «ДНР» та «ЛНР», що його було реалізовано на тимчасово окупованих територіях за-для відпрацювання інструментів пропаганди, мобілізації і ескалації війни.
Наші дослідники також вивчали досвід інших конфліктів та кризових зон, зокрема, в Сирії, Афганістані, Іраку, Ірані, Ємені, Лівії, Індонезії тощо.
Тепер, коли війна набула іншого, набагато більш інтенсивного вигляду, прийшов час підбити деякі підсумки наших дослідів і оприлюднити раніше не опубліковані матеріали. Бо вони дають змогу зрозуміти деталі того, як було сформовано необхідні передумови повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022, як «гібридні» війни перетворюються на «звичайні». Саме про це йдеться в цьому номері нашого журналу.
З повагою,
Редакційна колегія Social Transformation Sentinel
2021
Volume 2 (2021), Issue 3-4 (July-Dec)
Social Transformation Group
STG: Social Transformations Sentinel
Звернення редакції «Social Transformation Sentinel» з приводу річниці видання журналу
Редакція міждисциплінарного науково-популярного журналу «Social Transformation Sentinel» вітає своїх читачів, співробітників, авторів та всіх небайдужих до нашої діяльності з річницею журналу, прийдешніми святами та бажає всім цікавого і плідного нового року.
Користуючись нагодою, редакція запрошує до співпраці авторів – усіх, хто цікавиться питаннями соціальних наук: громадських активістів, журналістів, письменників, науковців, - які готові поділитися своєю думкою.
Ми будемо раді побачити ґрунтовні аналітичні думки з приводу поточних і минулих подій, описи досліджень, огляди та анонси цікавих книжок і статей, дискусійні матеріали, а також ми розглянемо можливість публікації мистецьких матеріалів, які віддзеркалюють соціальний контекст.
Volume 2 (2021), Issue 2 (Apr-Jun). Special issue: Taliban
Юрій Костюченко
Social Transformation Group, Київ, Україна, yuriy.v.kostyuchenko@gmail.com
Римоване насильство: Антологія поезії талібів в контексті сприйняття війни радикальними насильницькими рухами.
У статті розглядаються поезії радикального насильницького руху Талібан як культурні маркери соціальних трансформацій радикальних спільнот у кризовому суспільстві. Пропонується короткий контекстний аналіз та порівняльний огляд практик, пов'язаних з насильницькою поведінкою радикальних рухів ІД та «руского міру». Зроблено висновок щодо виявленої еволюції радикалізації та суспільної потреби у мирі у значно деградованому та деінституціоналізованому суспільстві під впливом потужних кризових трансформацій, а також щодо гетерогенізації аналізованої радикальної спільноти.
Yuriy V. Kostyuchenko
Social Transformation Group, Kyiv, Ukraine, yuriy.v.kostyuchenko@gmail.com
Rhymed Violence: An anthology of Taliban poetry in the context of perceptions of warfare by radical violent movements.
Abstract
he paper considers the poetry of the Taliban radical violent movement as cultural markers of social transformations of radical communities in a crisis society. A brief context analysis and comparative overview of practices related to violent behavior of radical movements IS and “Russian world” is offered. It is concluded that the evolution of radicalization and a social demand for peace in a significantly degraded and deinstitutionalized society under the influence of powerful crisis transformations is detected, as well as the heterogenization of the analyzed radical community..
Keywords
conflict, sociocultural practices, poetry, cultural markers, behavior, social transformation, peace process
Volume 2 (2021), Issue 1 (Jan-Mar)
Від редакції/strong>
Social Transformation Group, Київ, Україна
Про український соціальний ландшафт: експертна думка
статті розглянуто вплив соціальних і цивільних процесів, а також соціальних комунікацій в умовах глобальних соціальних трансформацій на політичні процеси в українському суспільстві в період 2014-2020 в контексті пострадянських та посткомуністичних процесів. Зроблено висновок щодо того, що сьогодні в українському суспільстві спостерігаються регіональні та локальні прояви глобальних трансформаційних процесів: соціальна кластеризація з ускладненням структури спільнот та їхніх функцій, збільшення різноманітності інструментарію соціальних комунікацій, ускладнення групової динаміки, зміна соціальних статусів і корозія соціальних, автономізація і конкуренція нормативів, конкуренція локальних ідентичностей, маргіналізація окремих груп і спільнот, що має фокусувати увагу на системних соціальних трансформаціях, які в деяких випадках набувають конфліктної і деструктивної форми, істотно змінюючи традиційні форми соціальності і способи управління, а не на політичних реформах в традиційному сенсі.
Editorial
Social Transformation Group, Kyiv, Ukraine
On the Ukrainian social landscape: an expert view
Abstract
The paper considers the influence of social and civil processes, as well as social communications in the context of global social transformations onto political processes in Ukrainian society in the period 2014-2020 in the context of post-Soviet and post-communist processes. It is concluded that today in Ukrainian society there are regional and local manifestations of global transformation processes: social clustering with the complexity of the structure of communities and their functions, increasing the diversity of social communication tools, complicating group dynamics, changing social status and corrosion of social ranks, autonomy and competition of standards and normative, competition of local identities, marginalization of certain groups and communities, which should focus us on the systemic social transformations, which in some cases take conflict and destructive form, significantly changing traditional forms of sociality and management, rather than political reforms in the traditional sense./em>.
Keywords
communities, social structure & functions, civil rights, economic freedom, social communications, politics, security & conflicts, identity & behavior, social transformations
2020
Volume 1 (2020), Issue 4 (Oct-Dec)
Віктор Пушкар
головний редактор
«Social Transformation Sentinel» - це колективне фахове видання, що містить огляд поточних справ та аналітику в галузі кризової антропології, соціальної психології, культури, політики та конфліктів.
«Social Transformation Sentinel» спрямований на полегшення розуміння глобальних проблем, які по-різному проявляються у місцевому контексті. Ми закликаємо авторів дотримуватися популярної форми викладення матеріалу, не зловживати складними термінами, орієнтуватися на якомога ширшу аудиторію.
Contact us: for any enquiries, please email obmalysheva@gmail.com
All inquiries including paper submission should be directed to the attention of:
Editor-in-Chief and Technical Editor